Mióta egészség technológiával foglalkozom és nagy sikerrel az életem része lett egy igazán működÅ‘ életmód, remekül szórakozok a különféle táplálékokról, élelmiszerekrÅ‘l olvasható sokszor riogató, sokszor butaságot állító cikkeken.
Legutóbb az egyik nagy magyar hírportálon írtak arról, hogy mi is a baj a xilitollal. Hogy bennünket embereket meghajt, a kutyákat megöli. Kísérletekkel bizonyították, hogy a génkezelt kukoricából elÅ‘állított xilitol milyen káros.
A Testszerviz vezetÅ‘ konzultánsának átküldtem e remek írást, aki nemes egyszerűséggel az alábbiakat írta vissza:
„Ja, de ezt eddig is tudtuk :)... Mi a Steviát ajánljuk pont azért, mert nem cukoralkohol...
A Bioboltban kapható Xilit nem GMO kukoricából készül :)))
Elég nagy mennyiséget kell megenni ahhoz, hogy tényleg meghajtson. Sütibe teljesen rendben van.
A kutyáknak nem is értem miért kellene Xilitet adni... a kutya természetes módon nem eszik cukrot, mint az Indonéz mókus sem :)
Stívia :) az az, ami 100%-osan jó... soha nincs abszolút megoldás, de ha sorrendet nézünk fentrÅ‘l lefelé, akkor Stívia, BioXilit, Eritrit, cukor... más vackok... koporsó :)”
A válasz magáért beszél.
Egyetlen mondat lehet benne, ami a tisztelt olvasónak talán kérdéses lehet.
Hogyan jönnek ide az indonéz mókusok?
Tavaly 2 hetet Balin nyaraltam. A szállodákban és éttermek teraszain virgonc mókusok ugrálnak mindenfelé és azt várják, hogy a reggelizÅ‘ turisták dobjanak nekik pár falatot.
Nagyon rendesen viselkednek, nem tolakodóak, inkább szórakoztató mutatványokat végeznek egy kis ananászért, banánért.
A fák törzsére, ahol várakoznak, tiltó táblákat raktak ki:
A mókusokat cukorral etetni tilos! Kérjük, ne adjanak nekik cukortartalmú ételeket!
Amikor a sokadik feliratot láttam, egy éppen arra elhaladó pincértÅ‘l megkérdeztem, hogy miért kell ezeket kiírni?
A válasza megdöbbentett:
Ma már nem csodálkozom ezen. Próbáljuk csak ki, hogy a gyereknek cukrot adunk. Elkezd pörögni, feszült és ingerült lesz. Nem véletlen, hogy sok esetben hisztizni képesek egy darab csokiért, a boltban rángatják a szülÅ‘ket, hogy vegyenek nekik cukorkát.
FüggÅ‘ség alakul ki bennünk a cukor iránt, pedig abban egyetértenek a szakemberek is, hogy ha túlzott mértékben fogyasztjuk, nem nagyon egészséges.
Ezen lehet változtatni. Ez életmód kérdése, tudatosság kérdése, mérsékletesség kérdése. A Testszerviz megtanít arra is, hogy hogyan lehet ezeket a sóvárgásokat, függÅ‘ségeket kezelni úgy, hogy nem érezzük önsanyargatásnak, nem kínlódás.
Ezt is átadjuk ügyfeleinknek, ebben vagyunk nagyon jók.
62 éves vagyok. Életem során elvétve szedtem gyógyszert.
Korábban már írtam arról, hogy a máj a szervezet kommunikációs központja, kb 1.2-1.5 kilós nagy belsÅ‘ szerv. Hormonokat termel, illetve ...