A diétás cukkini!

                       TOVÁBB AZ ÖSSZES BLOGBEJEGYZÉSRE!          


 

A cukkini eredetileg Mexikóból származik, de ma már a világ minden pontján ismert.

Hazánkban is egyre többen fogyasztják, többek között azért, mert alacsony kalóriatartalma bármilyen diétás étrendbe könnyen beilleszthető és nem utolsó sorban nagyon egészséges is. A cukkini igen gazdag A-, B1-, C- és K-vitaminban, illetve vasban, mangánban, kalciumban, magnéziumban, káliumban, rézben, foszforban és cinkben. A benne található C-vitamin és béta-karotin védelmet nyújt az érfalak számára és enyhíti a reumatikus panaszokat. A B1-vitamin az egészséges vérkeringést és idegrendszert biztosítja, de az immunrendszer védelmét is elősegíti. A K-vitamin a csontképzésben és a véralvadásban játszik kiemelkedő szerepet. A vas a vér oxigénszállítását biztosítja. A benne lévő lutein a C-vitaminnal karöltve a szemünk egészségét képes biztosítani.

A cukkiniben a felsorolt vitaminokon és ásványi anyagok kívül van még víz, folsav, rostok és keserűanyagok. Ez utóbbiak az epét és a májat erősítik, de jó hatással vannak az immunrendszerre és az egészséges bélflórát is biztosítják. Az antioxidáns cukkini gyulladásgátló és vértisztító hatásokkal rendelkezik. A cukkini a sejtanyagcserét gyorsítja, ezért ajánlatos a fogyasztása mindazoknak, akik cukorbetegségben vagy pajzsmirigy-alulműködésben szenvednek. Rendszeres fogyasztása jó hatással van az emésztésre, hiszen a beleket alaposan megtisztítja, köszönhetően enyhe hashajtó hatásának.

Ha szervezetünkben a kelleténél magasabb a homociszteinszint, akkor ez különféle agyi betegségeket vagy trombózist okozhat. A cukkini rendszeres fogyasztásával azonban ezt a problémát könnyedén kiküszöbölhetjük. A zöldségfogyasztása nem csupán az emésztésünknek tesz jót, hanem jelentősen képes lecsökkenteni például a vastagbéldaganat kialakulásának kockázatát is. A szívbetegségének kialakulásának egyik oka lehet a magas koleszterinszint. Ha mindennap elegendő zöldséget fogyasztunk, akkor ezzel jelentősen csökkenhet a koleszterinszintünk.

Mivel a tápanyagok közvetlenül a zöldség héja alatt találhatók, ezért nem szabad meghámozni, hanem a héjával együtt érdemes elkészíteni a cukkinit.

Készíthetünk belőle előételt, levest, főételt, de köretként is kiválóan funkcionál. Párolhatjuk, grillezhetjük, süthetjük és főzhetjük, de akár még savanyíthatjuk is. Én gyakran készítek belőle salátát. Nyersen lereszelem és kapros, joghurtos öntetet készítek hozzá egy csipet só és kapor hozzáadásával.
Forrás: Ez a cikk eredetileg a gyogyszernelkul.com oldalon jelent meg.

Pompásabbnál-pompásabb cukkini recept található itt!

Jelentkezz egy ingyenes
konzultációs beszélgetésre!

Leginkább azért, mert mások számára is
fontos vagy! NEKÜNK MINDENKÉPP!

Töltsd ki
Életminőség
Tesztünket